Slavnosti břeclavského piva 2022

11.06.2022

První dvoudenní ročník Slavností břeclavského piva se uskuteční v roce 2022 druhý víkend v červnu. V zámeckém areálu v Břeclavi vystoupí například Jaromír Nohavica, Rybičky 48 či Tomáš Klus.  

Více na webu: https://slavnostibreclavskehopiva.cz/

Slavnosti břeclavského piva jsou plnohodnotným festivalem, který se každoročně odehrává v zámeckém areálu v Břeclavi. Přes zavádějící název není festival nijak spojen s jiným komerčním subjektem nebo firmou. Je tak plně závislý na ekonomickém výsledku každého ročníku. Dle návštěvnosti se jedná o jednu z největších kulturních událostí na Jižní Moravě. 

Na dvou podiích se střídají zejména zástupci rockové a popové scény. Silně je také zastoupena klubová hudba, která opanovává druhé podium na zámeckém nádvoří. Pivní výběr je také mimořádně pestrý a krom jihomoravských pivovarů zahrnuje také tři stylové stany pivních speciálů, kde se objevuje to nejlepší, co je v dané době v ČR dostupné. Výraznou položkou programu je také gastronomie, kde pod názvem Street Food je každoročně zastoupený pestrý mix kvalitních podniků, které nabízejí opravdové lahůdky. Prodej probíhá z malých stánků, zahrádek ale i food trucků.